Najvyššia oravská futbalová súťaž má nového lídra

Až do 10. kola čakali na prvú výhru futbalisti Oravskej Polhory.

Zubrohlava sa po 10. kole vrátila na vedúcu priečku.Zubrohlava sa po 10. kole vrátila na vedúcu priečku. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Polhora – Or. Podzámok 4:2 (2:0)

Góly: Plevjak, Ďubašák, Žofčík, J. Berdys – Mihálik, Kukla

Súboj dvoch posledných tímov šiestej ligy priniesol prvých 20 minút nezáživný futbal. Až v 25. min sa pekne uvoľnil Plevjak, ktorý obišiel aj brankára a do prázdnej brány otvoril skóre. Oravská Polhora pridala do prestávky ešte jeden gól. Tesne pred odchodom do šatní trafil nádherne z voleja Ďubašák.

SkryťVypnúť reklamu

Po zmene strán sa domáci viac zamerali na udržanie výsledku. Inkasovali však v 53. min kontaktný gól z kopačky Mihálika. Žiadna dráma sa nekonala. Domáci odpovedali dvoma presnými zásahmi. V 61. min sa krížnou strelou z hranice šestnástky presadil Žofčík a o štyri minúty sa blysol gólom z veľkej diaľky Berdys. V samom závere nechali domáci veľa priestoru Kuklovi, ktorý takmer z pol ihriska prišiel po šestnástku a strelou znížil na konečných 4:2. Oravská Polhora sa tešila z prvého víťazstva v sezóne. Hostia ešte na prvú výhru čakajú.

Zostava domácich: Košút – Plevjak, J. Berdys, Lacek, Skurčák, Ďubašák, Vanek, Piták (46. Žofčk), Bernaťák, Masničák, Žitňák (82. F. Berdys)

Zostava hostí: Martin Bukna – Matúš Bukna, Maslo, Harezník, Cengel, Mihálik, Kukla, Medvecký, Chromek (77. Horňák), Holubčík (73. Biel)

ŽK: Medvecký, Chromek, Horňák (všetci Or. Podzámok

JOZEF PEČARKA

Vavrečka – Novoť 2:1 (1:0)

Góly: Masničák 2 – Bjaloň

Domáci futbalisti chceli bodovať naplno. Hneď v 5. min sa aj ujali vedenia. Center Ľubomíra Brišáka na prvú tyč premenil na gól František Masničák. Bol to už jeho 13. presný zásah v sezóne a ďalší mohol pridať o päť minút. Peknú kombináciu s Jaroslavom Hrubjakom však gólom nezakončil. O pár minút sa dočkal druhého zásahu, ale ofsajd neplatil. Vavrečka mala v prvom polčase územnú prevahu, ale veľmi dobrý výkon podala aj Novoť. Obrane súpera robila poriadne problémy a na začiatku druhého polčasu aj vyrovnala. Po nevinnej akcii skóroval v 49. min Martin Bjaloň. Už o sedem minút mohli domáci opäť do vedenia. V šestnástke bol faulovaný Lukáš Pleva, ktorý si aj loptu postavil biely bod. Gól však nedal. Od 76. min hrali hostia oslabení. Unikajúceho Františka Masničáka zastavil pred šestnástkou nedovolene Tomáš Rončák a putoval pod sprchy. Z následného priameho kopu trafil do brvna Ľubomír Brišák. Domáci predsa len využili početnú výhodu. V 87. min peknú akciu zakončil gólom najlepší strelec súťaže František Masničák. Hostia hrali vo Vavrečke veľmi dobre a domácim cestu za troma bodmi poriadne skomplikovali.

Zostava domácich: J. Holub – D. Brčák, Holmík, Stolárik, L. Brišák (46. Holmík), L. Holub, Pleva, Hrubjak, Ľ. Brišák, Masničák, K. Brčák (61. Čiernik)

Zostava hostí: Ťapaják – Pilšák, Rončák, Dominik Michlík, Hollý, Kocúr, P. Jašica (36. Kyrcz), E. Jašica, Ganobčík (74. M. Mikolajčík), Ľ. Mikolajčík (77. Serdeľ), Bjaloň

ŽK: Hrubjak – Mikolajčík

ČK: Rončák (Novoť)

JÁN CHOMISTEK

Prečítajte si tiež: Tvrdošín ukončil negatívnu sériu proti Trstenej (+foto) Čítajte

Zázrivá – Dlhá 0:1 (0:1)

Gól: Válek

Zápas začal vo svižnom tempe. Domáci i hostia hrali kombinačný futbal. Do prvých šancí sa dostala Zázrivá, ale strely a dorážky zo štandardných situácii pochytal brankár Martin Janota. Dlhá hneď prvú vyloženú šancu premenila na gól. V 27. min vysunul kolmicou Daniela Váleka Michal Janota, a ten už vedel, čo má s loptou robiť. Dôležitý moment zápasu sa odohral v 37. min, kedy za škaredý zákrok na Martina Drenbubiaka putoval pod sprchy Zdenko Plák. Hlavný rozhodca najprv ukázal iba žltú kartu, ale po dohovore s čiarovým poslal hráča Dlhej von z ihriska.

Futbalisti Zázrivej však početnú výhodu nedokázali premeniť na gólový moment. Snažili sa, ale obranu hostí neprekabátili. Práve Dlhá mohla ešte z ojedinelého brejku pridať druhý gól. Domáci Fatran tak po roku a pol našiel na domácom ihrisku premožiteľa. Treba však dodať, že hostia nevyhrali zaslúžene. Zázrivá nevedela dať gól a bez nich sa nevyhráva.

Zostava domácich: Kollárik – Láštic, Lacko, Karcol (78. A. Otruba), Osadský, Kralčák, Marek Otruba, Marcel Otruba (65. Prílepok), Kitaš, J. Zaťko, Drengubiak (43. D. Zaťko)

Zostava hostí: Martin Janota – Michal Janota, Válek, Petričiak, Kukla, I. Jendrišek, Kožienka, Polák, Medvecký, Kožienka, Gonos, ŽK: D. Zaťko – I. Jendrišek

ČK: Polák (Dlhá)

PETER LACKO

Klin – Liesek 1:1 (1:1)

Góly: Košút – Kubás

Od úvodu zápasu boli domáci lepším mužstvom na ihrisku. Paradoxne práve oni prví inkasovali. V 5. min sa presadil Marek Kubás. V 21. min mali domáci veľkú šancu na vyrovnanie, no zle kopnutú penaltu Michala Habľáka brankár hostí chytil. V 36. min mal striedajúci Košút vyrovnanie na kopačke, no netrafil bránu Lieseku. V 45. min sa už ale nemýlil a vyrovnal na polčasových 1:1. V 50. min domáci Mikuláš Kosmeľ napálil žrď súperovej brány. V 60. min mali veľkú šancu hostia, no skvelým zákrokom sa blysol domáci brankár Richard Pajta. Viac gólov nepadlo a tak zápas skončil remízou 1:1, s ktorou boli viac spokojní hostia.

Zostava domácich: Pajta, M. Úradník, Habľák, Kosmeľ, Ganobčík, Majcher (32. Košút), Fenik, Jendroľ, Mišek, Lacek, A. Úradník

Zostava hostí: Poláček, Vavrek, Dreveňák, Kabáč, Baňák, Rajčáni, Kubolek, Hrkeľ, Koleják, Prídavok, Kubás

ŽK: Poláček, Hrkeľ

KAROL VOLF

Breza – Zubrohlava 0:1 (0:0)

Gól: Pienčák

Oba tímy začali opatrne. Prvú príležitosť mali domáci hráči, keď po dlhom aute Stanislava Jurigu hlavičkoval Miloš Kormaňák nad bránu. Mužstvá sa snažili o súvislejšie kombinácie, no finálne prihrávky nenachádzali správneho adresáta. Hráči Zubrohlavy mali zásluhou Václava stopercentnú šancu, ale jeho sólo brankár Ľubomír Juriga fantasticky kryl. Domáci sa chceli ujať vedenia. Volček potiahol loptu po krídelnom priestore, vystrelil, no brankár vytlačil strelu na roh. Nasledujúcu šancu mal Miloš Kormaňák, ale s prispením šťastia hostia loptu vyhlavičkovali z prázdnej brány a tak v prvom polčase diváci góly nevideli.

V druhom polčase stojí za zmienku šanca zo 65. min, keď pekne vystrelil Michal Kormaňák, ale Hellebrandt jeho pokus kryl. V 80. min sa pätica hráčov hostí rútila na dvoch domácich obrancov, no Florek fantasticky zasiahol. Domáci zverenci mali šancu zahrávať štandardku z prajnej vzdialenosti, ale Volček vypálil iba tesne vedľa brány. O víťazstve hostí rozhodol nadstavený čas. Šťastie sa priklonilo na ich stranu, keď v štvrtej nadstavenej minúte prudko vystrelil Pienčák, a lopta skončila v sieti domáceho brankára.

Zostava domácich: Ľ. Juriga – A. Juriga, S. Juriga, Michal Kormaňák (75. Greňo), Miloš Kormanák (58. M. Juriga), Sitárik, Florek, Hládek, Trabalík, Volček, Janík

Zostava hostí: Hellebrandt – Buška (60. Rentka ), L. Gluštík, Majchrák, P. Jendrol, Pienčák, Pindjak, Mušák, Prozbík (83. A. Jendrol), Václav, I. Gluštík (55. Tomaštík)

ŽK: Florek, Janík – Buška, L. Gluštík, Majchrák

ĽUDOVÍT SITÁRIK

Prečítajte si tiež: Oravská Poruba nevyužila možnosť ísť na prvé miesto Čítajte

Zuberec – Žaškov 3:1 (0:1)

Góly: Mikulaj 2 (prvý z 11 m), Marek Šiška – Drigeľ

Zuberec po minulotýždňovom víťazstve v Pribiši chcel opäť získať tri body proti nepríjemnému súperovi zo Žaškova. V chladnom počasí začali lepšie hostia. Zatlačili súpera, z čoho pramenil otvárací gól stretnutia z kopačky Drigeľa. Od tohto momentu prebrali domáci iniciatívu. Vyrovnávajúci gól mali na kopačkách Marek Šiška a Dedinský, ale nepochodili. Napriek tomu, že sa im nepodaril výsledkový zvrat, všetko napravili po obrátke.

Ústrednou postavou druhého polčasu bol Dominikl Mikulaj, ktorý v kanadskom bodovaní zaznamenal 2+1. Vyrovnávajúca trefa prišla v 51. min, keď jedenástku s prehľadom zakončil Mikulaj. O desať minút sa domáci futbalisti ujali vedenia, Mikulajov center nádhernou hlavičkou zužitkoval Marek Šiška. V závere zápasu výborný výkon korunoval Mikulaj, keď upravil na konečných 3:1.

Zostava domácich: A. Filek – Dedinský (62. D. Filek ), Chovančák, Lajčin, Mikulaj, Matej Šiška, J. Šiška, Marek Šiška (84. Šuriňák ), T. Šiška (46. Romaňák), Chovančák, Ťapaják

Zostava hostí: Ertel – Dudáš, Zelina (67. Zvara), Farko, Svitko, Koedam, Lomáz, Drigeľ, Snovák, Pavlovčík, Bakoš

ŽK: Dedinský, Lajčin – Drigeľ, Pavlovčík

ČK: Lomáz

VLADIMÍR FILEK

Zákamenné – Pribiš 0:1 (0:1)

Gól: Jablonský

Zápas v Zákamennom prebiehal v priemernom tempe. Domáci si dokázali vytvoriť miernu prevahu, no to hosťom nezabránilo skórovať. Po skvelej spolupráci Jozefa Jablonského s Vlčekom otvorili skóre stretnutia. V nasledujúcich minútach sa hral futbal bez akýchkoľvek vážnejších príležitostí.

Do druhého dejstva nastúpili opäť aktívnejšie domáci. Snažili sa zvrátiť nepriaznivý stav, no hostia hru kontrolovali a nedovolili im vypracovať si priestor pre zakončenie. Vidina vyrovnania prišla v závere zápasu po nariadenej jedenástke. Tú však strieľajúci hráč Večerek trestuhodne zahodil a tak sa z víťazstva teší hosťujúci Pribiš.

Zostava domácich: Klimčík, Večerek, Juriga, Michalica, Kakus, M. Buckulčík, T. Buckulčík, Verníček (66. Račák), Backa, Murín, Godiš

Zostava hostí: Suroviak, Juraj Juriga, Vraniak, T. Jablonský (19. Bobáň), Vlček, Meľo, Klocháň, Dančo, J. Jablonský, Jozef Juriga, Valúch (46. Gvora, 88. Goga)

ŽK: T. Buckulčík – Klocháň, Meľo, Jozef Juriga

LUKÁŠ DANČO

1. Zubrohlava               10        8          0          2          23:9     24

2. Klin                          10        7          1          2          19:10   22

3. Žaškov                    10        7          1          2          19:13   22

4. Vavrečka                 10        7          0          3          27:13   21

5. Zuberec                   10        6          0          4          24:22   18

6. Dlhá                         10        5          2          3          25:18   17

7. Liesek                      10        4          3          3          28:16   15

8. Breza                       10        4          3          3          21:17   15

9. Zázrivá                     10        5          0          5          16:14   15

10. Zákamenné            10        3          2          5          10:17   11

11. Pribiš                     10        3          0          7          8:19     9

12. Novoť                   10        1          3          6          13:31   6

13. Or. Polhora           10        1          2          7          12:25   5

14. Or. Podzámok       10        0          1          9          5:26     1

Najlepší strelci: 14 – František Masničák (Vavrečka), 13 – Daniel Válek (Dlhá n. Oravou), 10 – Tomáš Farko (Žaškov)