Zubrohlavu zosadili z čela tabuľky Žaškovčania

Futbalisti Zázrivej nepoznajú doma už rok a pol pocit z prehry.

Vedúcu Zubrohlavu (v modrých dresoch) vystriedali na prvej priečke Žaškov (v červených dresoch).Vedúcu Zubrohlavu (v modrých dresoch) vystriedali na prvej priečke Žaškov (v červených dresoch). (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Polhora – Novoť 2:2 (1:1)

Góly: Lacek, vlastný Hollý – Pilšák, Hollý

Zápas sa odohral v Zubrohlave, lebo Oravská Polhora si odpykáva trojzápasový trest. Svižnejšie začali hostia, no paradoxne inkasovali ako prví. V 11. min sa priamy kop v podaní Jakuba Berdysa odrazil šťastne od Miroslava Hollého do siete. Novoť odpovedala o 5 minút, keď sa po rohovom kope lopta dostala na hranicu šestnástky, odkiaľ ju nechytateľne poslal do brány Anton Pilšák. Ďalšie góly prišli až po zmene strán. Oravskú Polhoru poslal opäť do vedenia Matej Lacek, ktorý sa presadil kolenom. Hostia aj druhýkrát vyrovnali, a znova po rohu. Tentokrát sieť rozvlniť Miroslav Hollý. Tri body mohli získať domáci, ale Jakub Berdys v tutovke nedokázal trafiť prázdnu bránu. Remíza je však spravodlivá.

Zostava domácich: M. Vanek – Žofčík, Plevjak, Berdys, Lacek, Skurčák, Žitňák, Ďubašák, Valko (57. Štefaniak), Košút, Vargončík

Zostava hostí: Ťapaják – Pilšák, Rončák, Dominik Michlík, Kocúr, Mydlár, Patrik Jašica (46. Ľ. Mikolajčík), Ganobčík, M. Mikolajčík (65. Briestenský), Peter Jašica, Hollý

ŽK: Vargončík – M. Mikolajčík

JOZEF PEČARKA

Vavrečka – Pribiš 5:0 (3:0)

Góly: D. Brčák 2, K. Brčák, Masničák, Hrubjak

Pohoda v kabíne Vavrečky sa prejavila aj v tomto dueli. Futbalom sa bavili hráči i diváci. Už v 4. min nepotvrdil povesť najlepšieho kanoniera súťaže František Masničák. Mrzieť ho to nemuselo, lebo o pár minút po nacvičenom signáli pri rohovom kope išli domáci do vedenia. Presadil sa Karol Brčák. Na ďalší gól čakali diváci skoro pol hodiny. V priebehu piatich minút však videli dva. Oba strelil Dominik Brčák, keď najvyššie vyskočil na centrované lopty z rohu od Ľubomíra Brišáka. Druhý polčas sa niesol v rovnakom duchu. Konečný výsledok mohol byť aj dvojciferný. Domáci futbalisti chceli každú akciu ešte vyšperkovať a v zakončení už neboli takí efektívni. Pridali však ešte dva góly. Na 4:0 zvyšoval svojím dvanástym gólom v sezóne František Masničák a skóre uzavrel individuálnou akciou Jaroslav Hrubjak. Vavrečka v posledných štyroch dueloch nasúkala súperom až 17 gólov, pričom v troch dala až po päť gólov.

Zostava domácich: J. Holub – D. Brčák, M. Holmík, Stolárik, Ľ. Brišák, L. Brišák, L. Holub (60. V. Čiernik), K. Brčák, Hrubjak, Masničák (75. Š. Holmík), Branický (46. Meliš)

Zostava hostí: Suroviak – Juraj Juriga, Hurák, Vraniak, Vlček, Meľo, Jablonský, Valúch (70. Fecko), Klocháň, Jozef Juriga, Dančo, ŽK: Meliš – Meľo

IVAN DOROŠ

Prečítajte si tiež: Oravské derby zápasy ovládli domáce tímy (+foto) Čítajte

Zázrivá – Liesek 2:0 (1:0)

Góly: Mäsiar, Kitaš

Domáci Fatran začal zápas vo veľkom tempe a už v 7. min sa ujal vedenia po ďalekonosnej strele Petra Mäsiara. V Zázrivej sa hral z oboch strán veľmi kvalitný futbal. Viac príležitostí mali domáci futbalisti. Stav do prestávky sa však nezmenil. Hostia sa dostali len pred šestnástku bez vyložených gólových možností. Druhý polčas bol kópiou prvého. Hráči Zázrivej mali hru pod kontrolou a naďalej videli diváci vynikajúci zápas. Domáci mohli skóre navýšiť, ale Pavol Mahút, Marek Otruba a Juraj Zaťko svoje šance zahodili. Až v 85. min dal definitívu tomuto duelu Tomáš Kitaš. Futbalisti Zázrivej už rok a pol nenašli na vlastnom trávniku súpera, ktorý by ich zdolal.

Zostava domácich: Kollárik – Láštic, Lacko, P. Kralčák, Mahút (80. D. Zaťko), Mäsiar, Marek Otruba (86. Karcol), J. Kralčák, Osadský, Kitaš, J. Zaťko (72. Marcel Otruba)

Zostava hostí: Poláček – Baňák, Palider, Chovančák, Vavrek, Dreveňák, Šprlák, Kubás, Vrabec, Macák (73. Kubolek), Koleják

ŽK: Mäsiar – Poláček, Baňák, Vrabec

PETER LACKO

Or. Podzámok – Žaškov 1:2 (1:0)

Góly: F. Harezník – Lomáz, Farko (z 11 m)

Podzámčania nastúpili na stretnutie s cieľom získať svoje prvé tri body v tejto sezóne. Prvé dejstvo tomu aj naznačovalo, keď v 15. min zobral loptu na kopačky Filip Harezník a spoza šestnástky namieril medzi tri žrde. Cestou lopta ešte tečovala obrancu hostí a žaškovský gólman už zakročiť nevedel. O desať minút sa Podzámok opäť ocitol vo veľkej šanci. Do brejku sa dostal Holubčík, no zoči-voči Dudášovi tesne minul bránu. Do šatní sa tak odchádzalo za najtesnejšieho stavu. V druhej polovici prebrali iniciatívu hostia, z čoho pramenil aj vyrovnávajúci gól. Ten si na svoje konto pripísal striedajúci Lomáz. Po tomto momente mali znovu viac z hry domáci. Žiaľ v 78. min sa dopustili faulu v pokutovom území a po nariadenej jedenástke, ku ktorej sa postavil kapitán Farko, už prehrávali. Do záverečného hvizdu sa stav nemenil a tak domáci Podzámok ostáva aj naďalej bez akéhokoľvek bodu

Zostava domácich: Martin Bukna, Matúš Bukna, Maslo, F. Harezník, M. Harezník, P. Holubčík, Cengel, Horňák, Biel, M. Holubčík (74. Kňazúr), Mihálik

Zostava hostí: Dudáš, Zelina, Farko, Lacko, Svitko, Drigeľ (90. Chovan), Hanko, Koedam, (46. Lomáz), Zvara, Bohmer, Snovák

ŽK: Farko, Hanko, Svitko

JÁN HOLUBČÍK

Breza – Klin 2:0 (0:0)

Góly: Miloš Kormaňák, P. Hládek

Úvod zápasu patril hosťom. Súpera nešetrili, hrali tvrdo. Hostia mali dva rohy, no bez efektu. Domáci mali prvú šancu, keď po dlhom aute Andreja Jurigu hlavičkoval Pavol Sitárik tesne nad bránu. Hosťujúci brankár fauloval mimo šestnástku Milana Jurigu. Nariadenú štandardku mu brankár kryl. Najväčšiu šancu v prvom polčase mali domáci. Ideálnu prihrávku Andreja Jurigu nezužitkoval Janík. Druhý polčas začal nervózne. Viac sa ošetrovalo, ako sa hralo. Prvýkrát dali o sebe vedieť hostia. Dobrú šancu Medveckého kryl Ľuboš Juriga. V 58. min sa vyfaulovali na Andrejovi Jurigovi. Z následného priameho kopu Patrik Hládek napálil loptu presne do šibenice – 1:0. V týchto chvíľach zápasu domáci dominovali. Vypracovali si niekoľko šancí, no bez výsledku. Po hodine hry došlo ku nepríjemnému zraneniu. Milan Juriga ostal bezvládne ležať na zemi v súperovej šestnástke. Kvôli príjazdu záchranky sa musel zápas prerušiť na dvadsaťpäť minút. V 76. min domáci zvýšili na konečných 2:0. Do streleckej listiny sa zapísal Miloš Kormaňák. V 86. min musel ísť predčasne pod sprchy hosťujúci brankár Pajta, keď sa opäť vyfauloval mimo šestnástku. V zápase sa už nič viac nestalo, a tak domáci po dobrom výkone zaslúžene vyhrali.

Zostava domácich: Ľ. Juriga – Miloš Kormanák, Michal Kormaňák, M. Juriga (68. Maťovčík), A. Juriga, S. Juriga, P. Hládek, Volček, Trabalík, Sitárik, Janík

Zostava hostí: Pajta – M. Úradník, Habľák, Kosmeľ, Trnka (46. Stahoň), Ganobčík, Lacek, Majcher, Medvecký (85. Ptačin), A. Uradník (77. Košút), Galčík

ŽK: Miloš Kormanák, S. Juriga – M. Úradník, A. Uradník

ČK: Pajta

ĽUDOVÍT SITÁRIK

Zákamenné – Zubrohlava 2:1 (1:0)

Góly: Backa, Večerek – Pindjak

Zápas sa začal v solídnom tempe. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Diváci na konci prvého polčasu videli úvodný gól zápasu. O vedenie domáceho celku sa postaral Backa. Úvod druhého polčasu patril hosťom, ale žiadna zo šancí sa neskončila gólom. Na nepremieňanie šancí doplatili po hodine hry. Rýchly protiútok domáceho celku zakončil Večerek: 2:0. Zubrohlava od tohto momentu vrhla všetky sily do útoku, čo prinieslo gól v súperovej bráne. Na rozdiel jediného gólu znížil Pindjak. V závere hostia tlačili, ale vytúžený vyrovnávajúci gól už nevsietili. Domáci sa tešili z najtesnejšieho víťazstva.

Zostava domácich: Florek – Večerek, Juriga, Michalica, Kakus, Belicaj, T. Buckulčík, Verníček (72. Godiš), M. Buckulčík, Backa, Murín (89. Klimčík)

Zostava hostí: Hellebrandt – Buška, Gluštík, Majchrák, Jendrol, Pienčák, Pindjak, Prozbík, I. Gluštík (62. Tomaštík), Rentka (70. Mokošák), Václav

ŽK: Buckulčík – Buška, Jendrol

ČK: Majchrák

JOZEF ZEMANČÍK

Zuberec – Dlhá nad Oravou 4:2 (1:2)

Góly: Tekel, E. Šiška, M. Šiška, D. Chovančák – Válek, Jendrišek

Od úvodu boli lepším mužstvom hostia, ktorí sa ujali vedenia v 7. min zásluhou Daniela Váleka. Hostia pokračovali v dobrom výkone a v 38. min zdvojnásobil ich vedenie Ivan Jendrišek. Zubercu sa po dvoch inkasovaných góloch podarilo oklepať a ešte do polčasu znížil Peter Tekel. Do druhého polčasu vstúpili domáci hráči oveľa lepšie ako hostia a v 54. min Eduard Šiška vyrovnal na 2:2. V 62. min sa Zubercu podaril dokonalý obrat, vďaka výborne hrajúcemu striedajúcemu Marekovi Šiškovi. Štvrťhodinu pred koncom zápasu domáci potvrdili víťazstvo gólom Dominika Chovančáka na konečných 4:2. Domáci Zuberec tak získal všetky tri body po vydretom víťazstve 4:2.

Zostava domácich: A. Filek, Dedinský, D. Chovančák, Lajčin, Mikulaj, M. Chovančák, Matej Šiška, J. Šiška, Romaňák, M. Filek (22. Tekel), E. Šiška (57. Marek Šiška)

Zostava hostí: Martin Janota, D. Capuliak (46. M. Capuliak), Michal Janota, Válek, Polák, Maslo, Petričiak, Korman, Šeliga (56. Kozáčik), Jendrišek, Gonos

ŽK: Gonos

VLADIMÍR FILEK

Tabuľka 6. ligy

1. Žaškov                    8          6          1          1          16:9     19

2. Vavrečka                 8          6          0          2          24:10   18

3. Zubrohlava               8          6          0          2          18:9     18

4. Klin                         8          6          0          2          15:8     18

5. Zázrivá                     8          5          0          3          16:9     15

6. Breza                       8          4          2          2          18:13   14

7. Liesek                      8          4          1          3          24:12   13

8. Zuberec                   8          4          0          4          19:21   12

9. Dlhá                        8          3          2          3          18:17   11

10. Zákamenné            8          3          2          3          9:10     11

11. Pribiš                     8          2          0          6          7:17     6

12. Novoť                   8          1          2          5          11:28   5

13. Or. Polhora           8          0          2          6          7:20     2

14. Or. Podzámok       8          0          0          8          2:21     0

Najlepší strelci: 12 – František Masničák (Vavrečka), 9 – Tomáš Farko (Žaškov), 8 – Daniel Válek (Dlhá n. Oravou)